Trybański Basket Day

Trybański Basket Day to otwarty trening koszykówki dla osób, które są sympatykami koszykówki, ale także dla tych, którzy znają tę dyscyplinę tylko z telewizji. Zajęcia zakładają uczestnictwo w parach. Jedną osobą będzie dziecko. Parę będzie współtworzyć rodzic lub inny członek rodziny – rodzeństwo, wujek, ciocia, babcia lub dziadek. Taka formuła umacnia więzi dziecka z członkami rodziny. Pozwala także na rodzinne spędzenie czasu.

Każde wydarzenie będzie zaczynało się od wspólnej rozgrzewki, którą poprowadzi Cezary Trybański, który został pierwszym polskim zawodnikiem w NBA – najlepszej ligi koszykówki świata. Towarzyszyć mu będą trenerzy, którzy na co dzień z nim współpracują. Rozgrzewka będzie zawierała wszystkie niezbędne elementy, które pozwolą brać bezpiecznie udział w tej lekcji koszykówki. W trakcie rozgrzewki Cezary Trybański będzie ćwiczył razem z uczestnikami, natomiast prowadzący wydarzenie będzie tłumaczył jakie aktualnie ćwiczenie jest wykonywane i jakie partie mięśni przygotowuje do wysiłku fizycznego. Rozgrzewka potrwa około 30 minut. Po rozgrzewce odbędą się zajęcia w formie treningu, podczas którego uczestnicy będą wykonywali ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz z wykorzystaniem elementów koszykówki. Zajęcia będą miały charakter obwodowy i prowadzone będą z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych metod prowadzenia zajęć.

Po zakończonych ćwiczeniach każdy uczestnik przejdzie test sprawnościowy, podczas którego będzie musiał pokonać tor z wykorzystaniem nabytej wiedzy. Pokonanie toru będzie na czas, a uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe.

Najbardziej zaangażowani uczestnicy zostaną nagrodzeni przez Cezarego Trybańskiego drobnymi upominkami. Niezależenie od osiągniętego wyniku każdy uczestnik otrzyma okolicznościową koszulkę. W trakcie tego spotkania uczestnicy będą mogli zadać Cezaremu Trybańskiemu pytania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Fundacja Cezarego Trybańskiego