W związku z epidemią koronawirusa, która obejmuje wszystkie zakątki globu, sport znalazł się w trudnej sytuacji – wielu zawodników przechodzi kwarantannę lub ze względów bezpieczeństwa pozostaje w domu. Zamknięte są szkoły i ośrodki treningowe.

Zdalne nauczanie to wyzwanie dla wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli. O ile wysłanie zadań z polskiego czy matematyki za pośrednictwem Internetu wydaje się w miarę proste, to przeprowadzenie lekcji wychowania fizycznego bez kontaktu z nauczycielem lub chociaż możliwości skorzystania ze sprzętu czy z sali treningowej wydaje się skomplikowane.

Znalazł się jednak na to sposób! Dzięki zaangażowaniu wielu Polskich sportowców m.in. Cezarego Trybańskiego, Joanny Jędrzejczyk, Jana Bednarka czy Krzysztofa Piątka w sieci pojawiło się wiele ciekawych ćwiczeń pod hasztagiem #WFwdomuchallange.

Sportowcy udostępniają ćwiczenia na swoich profilach w social media jednocześnie motywując młodzież ( i nie tylko ;)) do naśladowania swoich idoli. Takie lekcje to nauka ale i świetna zabawa!

Dla sportowców, nauczycieli, trenerów czy instruktorów to również bardzo trudny czas ale to czas kiedy kreatywność wchodzi na wyższy poziom, bo ruch to zdrowie ale i życie.

Podążając za tym, Fundacja Cezarego Trybańskiego Sport To Connect, które regularnie prowadziła zajęcia koszykówki w Markach ( Trybański Basketball Academy) postanowiła regularnie zamieszczać treningi online na swoich profilach oraz zachęcać do uprawiania sportu bez wychodzenia z domu. Ćwiczenia mogą być świetną okazją na wspólne spędzenie czasu dla całej rodziny i spędzania czasu inaczej niż tylko przed ekranem tabletu, komputera lub telewizora.

Treningi można śledzić na > Trybański Basketball Academy