Poradnik rodzica.

Drogi rodzicu. Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób wspierać i motywować swoje dziecko do uczestnictwa w zajęciach ruchowych. W poradniku przedstawimy Ci, co należy zrobić, aby Twoja pociecha czuła same pozytywne emocje podczas uczestnictwa w zajęciach.

Przedstawimy Ci kilka punktów które należy spełnić, aby Wasze relacje oraz poczucie bezpieczeństwa były na odpowiedniej ścieżce.

 

Punkt 6.

Wyciągajcie wnioski!

Nie zawsze się wygrywa, nie zawsze też się jest pokonanym. Takich sytuacji mamy tak wiele w życiu, zwłaszcza młodego sportowca, gdzie musimy przełknąć gorycz porażki lub cieszyć się ze zwycięstwa. Zarówno jedno jak i drugie jest dla nas cennym doświadczeniem. Często przy porażkach dzieci mają problem z zaakceptowaniem ich. Nie widzą pozytywnych rzeczy które mogły się przydarzyć. Ty, jako rodzic powinieneś rozmawiać o tym ze swoim dzieckiem. Wytłumacz mu, że pomimo porażki – w jego grze lub w grze drużyny – było sporo pozytywnych zagrań, momentów czy też innych wydarzeń. Tak samo rozmawiaj o zwycięstwach – przekaż mu  jak cieszyć się z wygranej oraz z szacunkiem podchodzić do przegranego.

Zapraszamy za tydzień po kolejny punkt poradnika ?