Poradnik rodzica.

Drogi rodzicu. Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób wspierać i motywować swoje dziecko do uczestnictwa w zajęciach ruchowych. W poradniku przedstawimy Ci, co należy zrobić, aby Twoja pociecha czuła same pozytywne emocje podczas uczestnictwa w zajęciach.

Przedstawimy Ci kilka punktów które należy spełnić, aby Wasze relacje oraz poczucie bezpieczeństwa były na odpowiedniej ścieżce.

Punkt 1.

Okazuj Wsparcie, zainteresowanie oraz entuzjazm!

Niezależnie od wyniku sportowego czy poziomu sportowego –  zawsze bądź wsparciem. To Ty wiesz kiedy trzeba je uspokoić, przytulić a kiedy można na spokojnie porozmawiać o ostatnim meczu. Słuchaj swojego dziecka i bądź gotowy udzielić mu wsparcia i wysłuchać, gdy chce coś powiedzieć. Nie bój się okazywać emocji! Na treningu wzorem dla dziecka jest trener, który również z empatią podchodzi do swoich podopiecznych. Po treningu czy meczu – przejmujesz rolę i musisz wesprzeć swoje dziecko. Jest mu to bardzo potrzebne – pamiętaj o tym.

Za tydzień kolejny ważny punkt. Pamiętajcie aby wrócić do naszego poradnika.