Poradnik rodzica.

 

Drogi rodzicu. Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób wspierać i motywować swoje dziecko do uczestnictwa w zajęciach ruchowych. W poradniku przedstawimy Ci, co należy zrobić, aby Twoja pociecha czuła same pozytywne emocje podczas uczestnictwa w zajęciach.

Przedstawimy Ci kilka punktów które należy spełnić, aby Wasze relacje oraz poczucie bezpieczeństwa były na odpowiedniej ścieżce.

Punkt 3.

Kontroluj swoje emocje.

Ah, cóż to się dzieje na meczach, sparingach czy turniejach. Ileż się dzieje – tego złego i dobrego. Ty jako rodzic – musisz okazywać emocje związane z tymi wszystkimi wydarzeniami, ale pamiętaj – kontroluj je!

Jeżeli sam masz problem z kontrolowaniem emocji, musisz być świadomy, że Twoje dziecko również będzie miało z tym problem. Dzieci nas bardzo dobrze obserwują – każdy grymas twarzy jest odbierany bardzo dosadnie. Dzieci nie chcą zawieść rodziców, chcą mieć w nich poparcie w każej chwili. Nawet jeżeli coś idzie źle – staraj się kontrolować to jak reagujesz, co mówisz i jak się zachowujesz. Dzieci też Was obserwują – i to za każdym razem.

 

 

Zapraszamy za tydzień po kolejny punkt poradnika 🙂