Trwa odmrażanie gospodarki. Etap otwarcia parków i lasów, rekreacji na powietrzu mamy za sobą. Rząd w najbliższym czasie planuje kolejne poluzowania i otwieranie do tej pory nieczynnych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Kiedy przyjdzie pora na te związane z aktywnością ruchową?

Wirus sparaliżował sport, gdzie ucierpieli zarówno profesjonalni sportowcy jak i amatorzy. Wszyscy muszą przebywać w domowej izolacji, a jedyną opcją pozostaje realizować swój program treningowy w domu lub rekreacyjnie uprawiać aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.  

Jak będzie wyglądał sport po 4 maja?

W czasie sobotniej konferencji prasowej premiera, ogłoszono kolejne etapy odmrażania gospodarki dla branż związanych ze sportem. Już od 4 maja ( III etap) otwarte będą boiska szkolne, w tym Orliki, stadiony sportowe, korty tenisowe. Granie w tenisa w dwie osoby będzie możliwe, a na boiskach będzie mogło przebywać sześć osób.

Kiedy wrócimy do grupowych treningów i sportów kontaktowych?

Na ten moment nie sprecyzowano konkretnych dat, ale możemy być pewni, że w najbliższych tygodniach miłośnicy sportu będą zdani jeszcze na siebie. W IV etapie otwarte zostaną baseny, siłownie, parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, kręgielnie czy skateparki. Obowiązkowe będzie zasłanianie twarzy, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i urządzeń, identyfikacja osób oraz ograniczona liczba uczestników. Uruchomienie kolejnego etapu jest oczywiście uzależnione od bieżącej sytuacji, a jeżeli tylko pojawi się konkretny termin, zamieścimy go w artykule. Dzisiaj możemy powiedzieć, że nie możemy doczekać się spotkania z Wami i wspólnego treningu. Bądźmy jednak dobrej myśli, że za parę tygodni spotkamy się na koszykarskim boisku.